Trzy osoby zatrzymane przez CBA. To nowe wątki śledztwa prowadzonego od 2015 r., do którego zatrzymano wcześniej m.in. byłego senatora RP Józefa P. oraz Jarosława W. – asystenta senatora.

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców z Dolnego i Górnego Śląska. Wszyscy zamieszani są w proceder korupcyjny dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy. Jest to nowy wątek, tego toczącego się od 2015 roku śledztwa. Tym razem chodzi o wręczenie korzyści majątkowych, bądź też ich obietnicę przedkładaną Jarosławowi W., powołującemu się na wpływy we wrocławskich instytucjach publicznych, w zamian za jego ,,pomoc” w załatwieniu różnych spraw prowadzonych w urzędach.

Wcześniej w ramach toczącego się śledztwa agenci CBA zatrzymali czternaście osób, w tym byłego senatora RP VIII kadencji Józefa P. oraz jego asystenta – Jarosława W.

Wszyscy zatrzymani przez CBA zostaną przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Views: 31